Ariston Kombiye Su Basma

Ariston Kombiye Su Basma

Ariston kombilerin modellerine göre basıncı artırma yani su basma işlemi aşağıda sunulmuştur.

ariston-kombiye-su-basma

Ariston Kombi Basıncını Artırma

  • Ariston Egis Kombiye Su Basma

Sağ alt tarafta monteli olan mavi çiçek şekilli doldurma musluğunu sola çevirip, panelin solunda bulunan bar göstergesini takip edin. 1,5 bara geldiğinde mavi doldurma musluğunu kapatın.

  • Ariston Clas Kombiye Su Basma

Clas model kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma vanasını sol tarafa doğru çevirin, panelin solundaki basınç göstergesi 1,5 değerine geldiğinde işlemi sonlandırın ve doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın.

  • Ariston Genus 24 FF-CF Kombiye Su Basma

Bu tür kombilerde otomatik su basma fonksiyonu bulunmaktadır. Düşük su basınç arızasında panelin sol tarafında bulunan reset yazılı düğmenin altındaki “3 su damlası olan düğme” ye bir kez basarsanız eğer otomatik su basma fonksiyonu açılır ve cihaza su basılır.

  • Ariston Genus Premium Kombiye Su Basma

Panelin sol üstünde bulunan “3 su damlası olan düğme” kullanılarak su basma işlemi yapılır. Bu tür modellerde su basmak için doldurma musluğu bulunmaz. Otomatik fonksiyon ile su basma işlemi yapabilirsiniz.

  • Ariston Genus Evo 24 FF Kombiye Su Basma

Kombinin sağ alt kısmında monteli durumda olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemini yapabilirsiniz. Bar değeri 1,5 olunca işlemi sonlandırabilirsiniz.

  • Ariston Clas Evo Kombiye Su Basma

Kombinin altında sağ kısımda monteli durumda olan mavi dolum vanasını sola çevirin, cihazın solunda bulunan bar göstergesini takip edin, basınç 1,5 olunca doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın.

  • Ariston Uno Kombiye Su Basma

Kombinin sağ altında monteli olan mavi ya da siyah doldurma musluğunu açarak panelde bulunan bar göstergesini takip edin, bar göstergesi 1 ile 2 arasına geldiğinde su basma işlemini sonlandırın, doldurma musluğunu kapatın.

  • Ariston Cares Premium 24 Kombiye Su Basma

Kombinin sağ alt kısmında monteli şekilde olan mavi veya siyah doldurma vanası ile bar göstergesi 1,5 olana kadar cihaza su basabilirsiniz.

  • Ariston Matis Kombiye Su Basma

Matis kombinin sağ altında takılı durumda olan mavi dolum vanası ile bar göstergesi 1,5 olacak şekilde su basma işlemi uygulayabilirsiniz.