İmmergas Eolo Star Arıza Kodları

İmmergas Eolo Star Arıza Kodları

►► Ekranda yalnızca rakam var ise bu cihazın sıcaklık derecesi demektir. Rakam yanıp sönüyorsa bu cihazda arıza olduğunu belirtir.

01 Arızası: Ateşleme devresi problemi.

►► Bu arıza durumunda aydınlatma göstergesinin rengi kırmızı olmaktadır. Servis gelmeden önce gaz vanalarına bakarak kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz vanaları kapalı ise açık konuma çevirmeniz gerekmektedir. Gaz vanaları açık ve kombiye gaz gelmekte ise birkaç reset uygulaması deneyebilirsiniz. Resetleme sonrasında da arızada düzelme durumu olmaz ise; elektrotlarda, gaz grubunda ya da anakartta sorun olabilir. Kesin bir tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

02 Arızası: Aşırı ısı limit termostat arızası.

►► Limit termostat aşırı sıcaklık durumunda devreye girerek sistemi bloke etmektedir. Bu arıza durumunda aşırı sıcaklık olduğu için devreye girmiştir. Kombi kış konumunda iken sorun yaşandı ise petek vanaları ve kombi altındaki tesisat vanaları açık olmalıdır. Vanaları kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Daha sonrasında resetleme işlemi uygulayın. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyor ise servisi arayın. Birçok parçada sorun olabilir. Bu parçalar arasında; ana eşanjör, üç yollu vana, pompa gibi parçalar gelmektedir. Ayrıca tesisat ya da filtrede tıkanma durumu da olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

05 Arızası: Sıcak su sensör arızası.

►► Sensör ya da kablolarda sorun olabilir. Net arıza tespiti ve onarımı için servisi aramalısınız.

06 Arızası: Kalorifer sensör arızası.

►► Kalorifer sensöründe ya da kablolarda problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

10 Arızası: Düşük tesisat su basınç arızası.

►► Sisteme su basmanız gerekmektedir. Eolo Star model kombinin sağ alt kısmında monteli olan siyah kare uca sahip doldurma musluğu ile işlemi yapabilirsiniz. Musluğu sola çevirerek açın ve basınç göstergesi 1,5 olduğunda kapatın. Arıza durumu düzelecektir. İşlem sonrası arızada düzelme olmaz ise Reset butonuna basın ve resetleme işlemi yapın. Resetleme sonrası da sorun düzelmiyorsa, arıza sıkça tekrar ediyorsa veya işlemi yapamıyorsanız İmmergas Servisi’ni arayabilirsiniz.

11 Arızası: Duman basınç swich problemi.

►► Eolo Star model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda ise genel sorun atık gaz sistemi ile alakalı olmaktadır. Atık gaz sistemi hermetik kombilerde fan ile sağlanır. Bu sorunda fan, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir. Baca ebatında sorun olduğunda veya baca yerinden çıktığında da arıza yaşanabilir. Tespit ve kesin çözüm için servisi aramalısınız.

27 Arızası: Yeterli devir daim sağlanamıyor.

►► Kombinin devir daim işlemini tam anlamı ile yapamadığını belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer öncelikle kalorifer vanalarını ve kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı ise açmalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde tıkanma durumu olabilir veya kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

28 Arızası: Devrede su kaçağı var.

►► Tesisatta kaçak olma durumu söz konusu olabilir. Öncelikle kontrol sağlamalısınız. Kontrol neticesinde gözle görülür bir kaçak durumu olsun ya da olmasın uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

31 Arızası: Dijital uzaktan kumandayla iletişim sorunu.

►► Kombi ile dijital uzaktan kumanda arasındaki iletişim kopukluğunu belirten arıza durumudur. Bu durum 1 dk yı geçerse eğer ekranda hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda servis öncesi kombiyi resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer kombiyi şalterinden kapatın yeniden açın. Yine bir düzelme durumu olmazsa servisi arayın.