Ferroli Domicompact Arıza Kodları

Ferroli Domicompact Arıza Kodları

F1 Arıza Kodu: Brülörde ateşleme yok.

►► Kısacası kombide ateşleme sorunu olduğunu anlayabiliriz. Bu sorunda önce kombinize gelen gaz girişlerini kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanaları kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Sonrasında kombiye servis öncesi birkaç kez reset atmalısınız. İşlemlerden sonra arıza durumunda değişiklik olmuyorsa eğer Ferroli Servisi’ni aramalısınız. Gaz valfi, elektrotlar veya anakart arızası söz konusu olabilir. Detaylı tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalısınız.

F2 Arıza Kodu: Brülörde yanma yokken alev algılanıyor.

►► Arıza durumunda öncelikle kombinize birkaç kez reset atmayı deneyin. Resetleme uygulaması neticesinde sorunda düzelme olmuyorsa eğer; iyon çubuğunda, elektronik kartta ya da gaz grubunda problem olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması açısından uzman desteği almanız gerekmektedir.

F3 Arıza Kodu: Emniyet termostat problemi.

►► Aşırı ısınma sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Böyle bir sorun kış döneminde yaşanıyor ise öncelikle kalorifer vanaları ve kombi altındaki tesisat vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar kapalı ise açılmalıdır. Kombi servis öncesi resetlenmelidir. Yine de arıza durumunda bir düzelme olmaz ise servis aranmalıdır. Bu gibi durumlarda; ana eşanjör, tesisat ya da filtrede tıkanma olabilir, üç yollu vana arızası olabilir ya da sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir. Arıza ancak yerinde görülür ise net tespit ile çözüm sağlanabilir. Bunun için de servisi aramanız gerekmektedir.

F5 Arıza Kodu: Hava basınç anahtarı problemi.

►► Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda baca ebatında sorun olabilir yani baca uzun olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da elektronik kartta problem olabilir. Arızanın yerinde tespit edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanızda yarar vardır.

F7 Arıza Kodu: Kalorifer sistemi sensör arızası.

►► Kalorifer tesisatı sensöründe sorun olabileceğini belirten bu arıza durumunda sensör kablolarında da problem olabilmektedir. Arızanın tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

F9 Arıza Kodu: Isıtma suyu sistemi sensör arızası.

►► Sıcak su sensörüneki arızayı belirtir. Sensör ya da sensör kablolarında sorun olabilir. Arıza ancak yerinde görülür ise net tespit ile sorun çözümlenebilir. Bu yüzden uzman desteği almalısınız.

F37 Arıza Kodu: Sistem basıncı düşük.

►► Kombinin sol altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğu ile sistem basıncını 1,5 değerine kadar getirmelisiniz. Yani kombiye doldurma musluğu ile su basmak gerekir. Basıncı yükselttiğinizde sorun düzelecektir. İşlem sonrası doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Arıza sürekli tekrar ettiğinde, işlem sonrası sorunda düzelme olmadığında veya işlemi yapamadığınız her durumda Ferroli Servisi uzman ekibi yardımı almalısınız.