Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombilerde ateşleme durumu her zaman için doğalgazla olur. Dairede doğalgaz yoksa kombi de kesinlikle bir çalışma sağlamaz. Bu sebeple de aslında kullanıcılarına sorunları yaşattırır.

kombinin-atesleme-yapmamasi
kombi neden ateslemiyor

Servis Öncesi Yapılacaklar

  • Kombinin ateşlemeyi yapmadığı durumlarda kullanıcı olarak bu kombi neden ateşlemez mantığı ile ilerleyerek dairedeki gazı kontrol etmelisiniz. Dairenizde eğer gaz var ise yani ocağınız çalışır durumda ise bu durumda sorun kombide olabilir. Fakat ocağınız da aynı anda çalışmıyor ise işte bu durumda arıza durumu yoktur ve sorun gazın olmamasıdır. Daire dışında yer alan doğalgaz vanasına bakmanız gerekir. Vana kapalı ise açarak soruna çözüm bulabilirsiniz. Fakat vana açık yine de ocak da kombi de çalışmıyor ise bu bölgede gaz kesintisi olabileceği, bölgede çalışma olabileceği ya da doğalgaz faturasının ödenmediğinden dolayı gazın kesildiği anlamına gelir.
  • Ekranda hata kodu var ise cihazı resetlersiniz. Resetleme işlemini servis öncesi birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamalar neticesinde yine de kombinizde ateşleme sorunu var ise başka bir müdahale ya da işlem yapmadan mutlaka servisi aramalısınız. Uzman yardımı almak önemlidir.

Kombi Neden Ateşleme Yapmaz?

►►► Kombinin ateşleme yapmaması; elektronik kart, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu ya da gaz valfi gibi parçalara bağlı olabilmektedir.

Bu parçaların birinde ya da birkaçında arıza durumu olabilir. Arıza durumunun net tespit edilmesi açısından sorunun önce yerine görülmesi gerekmektedir. Yerinde tespit neticesinde arıza durumu uzman ekiplerce kısa sürede bulunup çözümlenecektir.