Kombi Basıncı Artıyor

Kombi Basıncı Artıyor

Kombide ideal su basınç seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır. Yalnız basınç her zaman sabit kalmamaktadır. Bazen düşebilmekte bazen de yükselebilmektedir. Basınç değeri eğer 2,5 u geçiyorsa bu durumunda bir sorun olduğunu düşünerek uzman yardımı almalısınız.

kombinin basinci artiyor, kombinin suyu yukseliyor

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman öncelikle kombide doldurma musluğunu kontrol etmelisiniz. Kombi basıncı düştüğünde basıncı yükseltme görevinde olan doldurma musluğu işlem sonrasında kapatılmamış açık kalmış olabilir. Doldurma musluğuna bakın kapanmamışsa mutlaka kapatın.

Doldurma musluğunu kontrol ettiniz ve kapalı olduğunu gördüyseniz başka bir işlem ya da uygulama yapmayın. Direk servisi çağırın.

Kombi Basıncı Neden Yükselir?

  • Kombi kullanılsa da kullanılmasa da basınçta yükselme oluyorsa sorun ya doldurma musluğundan ya da plaka-ana eşanjörden kaynaklıdır. Kombi kullanıldığında basınç düşüyor, kullanılmadığı zaman yükseliyorsa sorun muhtemelen genleşme tankı ile alakalıdır. Genleşme tankının havası bitmiş olabilir ya da arızalı olabilir.

Tabi bu durum ancak uzman servis ekipleri tarafından tespit edilebilir ve müdahale yapılabilir. Kullanıcı olarak bahsedilen parçalara müdahale etmemeli ya da uzmanlık dışı müdahalelerden kaçınmalısınız.