Kombi Kullanılmadığında Kapatılmalı mı

Kombi Kullanılmadığında Kapatılmalı mı

Kombinin aslında kapalı kalmaması her zaman açık durması en doğrusudur. Fakat tüketicilerimiz buna rağmen ya evde olmadığında ya da yattığında kombisini kapatmaktadır. Kombi özellikle de kış aylarında kapatılmaması gereken bir cihazdır. Tüketicilerimizin doğru bilerek uyguladığı fakat yanlış olan bilgi kombiyi kapatmaktır. Kombi kullanılmadığı halde neden açık kalsın diye soran tüketicilerimizi de bilinçlendirmek isteriz.

Kombi Neden Kapatılmamalı?

Çünkü kombi sadece dairenizi ısıtmak ile yükümlü değildir. Duvarlarınızın aynı zamanda zeminin ve tavanın ısınmasına da yardımcı olmaktadır. Kombi kapanırsa yalnızca daireniz değil duvarlarınız ile birlikte taban ve tavanınız da soğur. Kombiyi yeniden çalıştırırsanız bu durumda yakıttan tasarruf sağladığınızı düşünseniz de kombinin iki katı kadar yakıt tüketimi yapmasına neden olursunuz. Ki bu durumda tasarruf yerine sarfiyata neden olmuş olursunuz.

  • Kombi sürekli açık kaldığında faturam yüksek gelir diye düşünüyorsanız kombi ayarını kısabilirsiniz. Kombiyi özellikle de kış dönemlerinde kapatıp yeniden çalıştırmak her zaman için yüksek gelen faturalara neden olmaktadır. Bu yüzden de kombinizi kısık bir ayara getirin hem evde bulunmadığınızda hem de yattığınızda kapatmayın bu şekilde çalıştırın önerisinde bulunmaktayız.

Kombi kısık bir ayarda kapatılmadan çalışırsa daireniz beklediğiniz ısıda olur sizler de üşüme gibi problemleri yaşamazsınız. Bunun yanı sıra faturalarınızın daha düşük geldiğini görürsünüz.

Kombiyi Ne Zaman Kapatmak Gerekir?

Eğer uzun süre dairenizde bulunmayacaksanız bu durumda kombiyi kapatabilirsiniz.

Bizler zaten kombi sürekli açık kalmalı derken işe giderken kapatmayın ve gece yatarken kapatmayın demek istiyoruz. Dairenizde uzun süre olmayacaksanız kombiyi kapatmanız tasarruf sağlama konusunda etkili olacaktır. Aynı zamanda oluşabilecek tehlikelere karşı da önleminizi almış olursunuz.