Kombi Ses Yapıyor

Kombi Ses Yapıyor

Kombilerin ses yaptığı arıza durumlarında yapılması gereken şey sesin nereden geldiğini tespit etmektir. Bu nedenle de sorunun yerinde tespit edilmesi amacı ile uzman yardımı almanızda fayda vardır.

Kombi Ses Yapıyor

Kombi Neden Ses Yapabilir?

  • Kombiler özellikle de bakımsızlık sebebi ile ses yapabilmektedir. Bu anlamda bakımları ihmal etmeden yaptırmanız önemlidir.
  • Fan arızası söz konusu olduğunda, pompada sorun olduğunda, üç yollu vana ya da gaz armatörü gibi parçalarda sorun olması durumunda ses yapabilmektedir.
  • Kombi kapağı yerine oturmadığı için ses yapabilir.
  • Kombi bacası yerinden çıktığında kombi ses yapabilir.
  • Yoğuşma gider hortumu tıkandı ise kombi yine ses yapabilir.

Kombi Ses Yapıyor ise Kullanıcı Neler Yapabilir?

Bu arıza durumunda üzülerek söyleyebiliriz ki kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sesin nereden geldiği tespit edilmelidir ki bu tespiti de kullanıcı olarak sizler yapamazsınız. Cihaza müdahale etmesi açısından servis yardımı almanız gerekmektedir.

Sesli Çalışan Bir Kombi Nasıl Onarılır?

Bu durumda tespiti yapacak olan uzman ekip cihazı yerinde görür. Bu arıza durumunda öncelikle fan kontrol edilir. Fan dışında gelen pompa, üç yollu vana ve gaz armatörü gibi parçalara da bakılır. Ses hangisinden geliyor ise maliyet çıkarılır ve kullanıcı onayı dahilinde işlem ya da uygulama yapılarak sorun çözümlenir. Saydığımız parçalardan; fan, pompa ve üç yollu vananın tamiri de yapılabilmektedir. Bu parçalarda sorun olur ise kullanıcı onayı dahilinde ve parçanın arıza durumuna bağlı olarak tamir uygulaması ile sonuç bulunabilir.

Tabi sorun cihaz kapağının ya da bacanın yerinden çıkmış olması sebebi ile yaşanıyor ise yerine kapak ya da baca yerine oturtulduğuna sorun çözümlenebilir.

Kombide Ses Yapma Sorunundan Kurtulmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Bu kapsamlı bir arıza durumudur. Görülmeden ya da cihazın arızasını yerinde tespit etmeden net bilgiler vermek de doğru olmaz. Arızalı parçaların tamiri de değişimi de gerekebilir. Bu açıdan da net bir fiyat almak adına uzman teknisyen yardımı almanız gerekmektedir. Her parça tamir edilemez ya da her durumda tamir işlemi olamaz. Ayrıca parça tamiri ya da değişimine gerek olmayan arıza durumları da söz konusu olabileceğinden net bir bilgi verilememektedir.