İmmergas Nike Star Arıza Kodları

İmmergas Nike Star Arıza Kodları

01 Arızası: Ateşleme problemi.

►► Kombi birçok sebeple ateşleme yapmıyor olabilir. Öncelikle dairenizde gaz var mı yok mu diye bir bakın. Gaz vanası açık olmalıdır. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Kombiyi servis öncesi resetleyin. Arıza durumu devam ediyorsa servis desteği alabilirsiniz. Ateşleme arızalarında; elektronik kart, gaz armatörü ya da elektrotlarda sorun olabilir.

02 Arızası: Aşırı ısınma sorunu.

►► Kombi tesisatındaki suyun sıcaklığının en yüksek seviyeyi aşması sebebi ile limit termostatın açıldığını belirtir. Bu durumda cihaz kısa süreliğine emniyete geçer, bloke olur ve çalışma yapmaz. Servis öncesi kalorifer vanalarını ve tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı ise açmalısınız. Kombiyi birkaç defa resetlemelisiniz. Arıza durumunda yine bir düzelme olmadı ise mutlaka uzman yardımı almalısınız. Arızalı olma ihtimali olan parçalar; ana eşanjör, pompa, üç yollu vana, kalorifer filtresidir. Kalorifer tesisatında tıkanma da olabilir.

03 Arızası: Duman termostat sorunu.

►► Nike Star kombiler bacalı kombilerdir. Duman termostat sorunu da atık gaz sistem arızasıdır. Bacalı kombilerde atık gaz baca ile sağlanmaktadır. Yani bu arıza durumunda baca çekişinde sorun olabilir, baca tıkalı olabilir veya baca sensöründe sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması açısından mutlaka uzman desteği almanız gerekmektedir.

04 Arızası: Elektromekanik kontaklarda sorun var.

►► Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

05 Arızası: Isıtma sistemi sensör sorunu.

►► Kalorifer sensöründe sorun olabileceği anlamına gelen arıza kodudur. Kalorifer sensörü arızalı olabilir, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olabilir. Arızanın kesin teşhisi ve çözümü için servisi aramanız gerekmektedir.

06 Arızası: Sıcak su sensör sorunu.

►► Sıcak su ntc arızası olarak da belirtilebilir. Sıcak su sorunlarında genelde karşımıza çıkan parçalardan biri sensördür. Sensör arızalı ise ya da kablolarında sorun var ise bu sorun yaşanabilir. Bu gibi arıza durumlarında sorunu yerinde görülmesi gerekir. Uzman desteği almalısınız.

10 Arızası: Tesisat su basıncı düşük durumda.

►► Tesisata su basmanız gereken arıza durumudur. Bu durumda kombinin sağ alt tarafındaki siyah renkli doldurma musluğu ile basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. Su basma işlemi sonrasında sorun düzelecektir. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. İşlem sonrası arıza düzelir. İşlemi yapamazsanız, sorun düzelmezse ya da arıza durumu sıkça karşınıza çıkıyorsa bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

20 Arızası: Parazit alev problemi.

►► Alevin düzgün şekilde gelmemesi sebebi ile yaşanan bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda servis öncesi kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmuyorsa servisi aramalı yardım almalısınız. Birçok parçada sorun olabilir.

27 Arızası: Devirdaim problemi.

►► Kombinin su sirkülasyonu yapamadığını belirten bir arıza durumudur. Bu sorunda önce petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Yine de sorun düzelmezse eğer pompa arızalı olabilir ya da farklı sorunlar söz konusu olabilir. Net arıza teşhis ve onarımı için mutlaka servisi aramalısınız.

28 Arızası: Kaçak söz konusu.

►► Kombi tesisatında veya elektriksel bir kaçak söz konusu olduğu zaman bu arıza kodu ekranda belirmektedir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan müdahale için servisi aramalı yardım almalısınız.

31 Arızası: Oda termostatı bağlantı problemi.

►► Oda termostatının bağlantısında sorun ya da kopukluk olabileceğini belirten bir arıza durumudur. Bu sorunda bağlantı kontrolü ve müdahalesi için servisi aramanız gerekmektedir.