Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları

Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları

►► Şalter açıkken 0/1 ışık yanıyor mu?

Yanıp sönüyorsa; Cihaz aşırı ısı sebebi ile kendini kapamış durumda. Önce petek ve tesisat vanalarını kontrol edin. Kapalı ise açın. Kombiyi resetleyin. Arızada düzelme olmazsa eğer servis çağırın.

Yanmıyorsa; Elektrik giriş bağlantılarında sorun olabilir. Sigorta atmış olabilir. Kablo bağlantısında sorun olabilir. Trafo yanlış bağlanmış olabilir ya da elektronik kartta sorun olabilir. Mutlaka tespit ve arıza onarımı için servis çağırın.

►► İkinci ışık yanıyor mu?

Yanıyorsa; Kombi sıcak su talebinde demektir. Bu bir arıza durumu değildir.

Yanmıyorsa; Kombinin kış modunda olup olmadığına bakın. Oda termostatından kombiye istek gelip gelmediğine bakın. Arıza devam ediyorsa elektronik kartta sorun olabilir. Servis yardımı alın.

►► Dördüncü ışık yanıyor mu?

Yanıp sönüyorsa; bacalı cihazlarda; baca çekimine bakılmalıdır. Baca tıkanmış veya çekmiyor olabilir. Baca sensöründe problem olabilir. hermetik cihazlarda; prosestat kapanmıyor, fan ya da elektronik kartta sorun olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Yanmıyorsa; Bacalı cihazlarda; baca çekimi yetersiz olduğu için cihaz kendini kapamış olabilir. Baca çekişi kuvvetlendirilmeli tıkalı ise baca temizliği yapılmalıdır. Hermetik cihazlarda; fan motoru arızası olabilir ya da prosestatta kısa devre durumu olabilir. Servis çağırmalısınız.

►► Beşinci ışık yanıyor mu?

Yanıp sönüyorsa; Birinci eşanjörde hava olabilir, gaz ayarı düşük olabilir, sensör arızalı olabilir, kombi basıncı düşük olabilir, filtre tıkalı olabilir ya da pompa devir gücü yetersiz olabilir. Servis öncesi kombi basıncı düşük ise su basın. Arızada düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayın.

Yanmıyorsa; Gaz valfi kumanda edilememek ile birlikte anakartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

►► Altıncı ışık yanıyor mu?

Yanıp sönüyorsa; Kalorifer gidiş ya da dönüş sensöründe sorun olabilir. Sensör bağlantıları ile alakalı bir durum söz konusu olabilir. Servis çağırmalısınız.

Yanmıyorsa; Ateşleme denemesi sonucunda iyon alevi hissedilmiyor olabilir. Elektrot kablosunda, anakartta ya da gaz valfi bobinlerinde sorun olabilir. Gaz ayarı gerekebilir. Servis yardımı almalısınız. Ayrıca cihaz ateşleme yapamıyor olabilir. Bu durumda ise daireye gelen gaz kontrol edilmeli, gaz vanaları kapalı ise açılmalı, kombi resetlenmelidir. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa; gaz grubunda, elektronik kartta veya elektrotlarda sorun olabileceğinden uzman yardımı alınmalıdır.

►► Yedinci ışık yanıyor mu?

Yanıp sönüyorsa; Kombi mikro işlemcisinde sorun olabilir. Servis öncesi kombiye reset atın. Arızada düzelme olmazsa eğer elektronik kartta problem olabileceği için mutlaka uzman desteği alın.

Yanıyorsa; Kombi 3 deneme sonrasında alev algılamıyor demektir. Elektrotlarda, elektronik kartta, gaz valfinde sorun olabilir. Dairede gaz olduğundan emin olun, kombiyi resetleyin. Arızada çözümlenmiyorsa Vaillant Servisi çağırın.

Yanmıyorsa; Ateşleme sisteminde sorun olabilir. Bu durumda mutlaka uzman desteği almalısınız.