İmmergas Victrix Arıza Kodları

İmmergas Victrix Arıza Kodları

01 Hata Kodu: Ateşleme devresi sorunudur.

►► Yani cihazın ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapamadığını belirtir. Teknik olarak servis gelmeden önce gaz kontrolü yapın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz gelmiyorsa doğalgaz firması ile görüşün. Kombiye gaz geliyorsa eğer servis öncesi bu arıza durumunda birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arıza yine de devam etmekte ise servisi çağırmanız gerekmektedir. Elektrotlarda, elektronik kartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

02 Hata Kodu: Limit termostat sorunu.

►► Tesisat su sıcaklığının yüksek olması sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini ve cihazı bloke ettiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaz hiçbir konumda çalışma yapmaz. Arıza durumunda öncelikle kalorifer ve tesisat vanaları kontrol edilmelidir. Daha sonra resetleme işlemi uygulanmalısınız. Arıza durumunda düzelme olmazsa bu durumda servis aranmalıdır. Bu gibi durumlarda; pompada, üç yollu vanada, ana eşanjörde sorun olabilmektedir. Tesisat tıkalı ya da kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

05 Hata Kodu: Kalorifer ntc problemi.

►► Kalorifer ısı algılayıcı sensörde sorun olabileceğini ya da kablolarda problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi çağırmalısınız.

06 Hata Kodu: Sıcak su ntc problemi.

►► Sıcak su algılayıcı sensörde ya da sensöre bağlı kablolarda problem olabileceğini belirten bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmemeli uzman yardımı almalısınız.

08 Hata Kodu: Reset selektör problemi.

►► Harici bir sorundur. Kombinizi şalterinden kapatıp açarsanız sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise servisi aramalı yardım almalısınız.

09 Hata Kodu: Dar ayar işlevi aktif durumda.

►► Bu arıza durumunda önce bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Bekleme neticesinde düzelme olmaz ise kombiyi resetlemelisiniz. Arıza durumu tekrarında mutlaka uzman yardımı almalısınız.

10 Hata Kodu: Tesisat devresi düşük su basınç sorunu.

►► Tesisat suyu azaldığı zaman kombi bu uyarı kodunu verir. Kombinin altında monteli şekilde siyah doldurma musluğu olması gerekir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve basınç yükselir. Bu şekilde basıncı 1,5 olana kadar yükseltin. İşlem sonrasında sorun düzelir. Doldurma musluğunu açık bırakmayın, mutlaka kapatın. İşlemden sonra arızada düzelme olmaz ise reset işlemini uygulayın. Yine de sonuç alamadıysanız, arıza sürekli tekrar ediyorsa ya da işlemi yapamıyorsanız mutlaka İmmergas Servisi’ni arayarak yardım alın.

15 Hata Kodu: Programlama sorunu.

►► Cihaza müdahale etmeden mutlaka uzman desteği almalısınız.

16 Hata Kodu: Vantilatör sorunu.

►► Arızanın net teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

20 Hata Kodu: Alev engeli durumu.

►► Hatalı alev oluşumu da diyebiliriz. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman kombiye birkaç kez reset atmalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmadıysa eğer iyon elektrodunda, elektronik kartta, gaz valfinde sorun olabilir. Atık gaz sistemi sorunu olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka servisi çağırın.

27 Hata Kodu: Devirdaim problemi.

►► Kombide devirdaim yani su sirkülasyon sorunu olduğunu belirtir. Bu durumda kalorifer vanaları ve tesisat vanaları kapalı olabilir. Vanaları kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık durumda ise kombi bir sebeple su dolaşımı sağlayamıyordur. Pompa ya da elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de net arıza tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

31 Hata Kodu: Kumanda paneli sorunu.

►► Uzaktan kumanda panelinde ya da bağlantılarda bir sorun var ise ekranda bu uyarı kodu yanıp söner. Bu durumda kullanıcı olarak hiçbir işlem ya da uygulama yapmadan servisi aramalısınız.

37 Hata Kodu: Düşük şebeke voltajı sorunu.

►► Kombiye ya da daireye gelen voltaj düşük olduğunda bu sorunu yaşarsınız. Bu gibi arıza durumlarında bir süre kadar beklemelisiniz. Voltajlar düzelir ise sorunda düzelme olabilir. Bekleme neticesinde arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer resetleme işlemi yapmadan servisi aramalısınız. Sorunun muhtemel sebebi düşük gelen voltaj sebebi ile elektronik kartın yanması ya da hasar görmesidir. Bu durumda elektronik karta müdahale gerekir. Müdahale sonrasında mutlaka kombi regülatörü cihazı kullanın. Aksi halde bu sorunu yeniden yaşayabilirsiniz.